Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Досвід застосування проектної технології на уроках з основ здоров’я.

Дата: 8 травня 2019 о 10:23
871 перегляд

Досвід застосування проектної технології на уроках з основ здоров’я.

Підготувала:
Вчитель ОСНОВ ЗДОРОВ’Я
Буйністрович О.Ю

Незаперечним є той факт, що учень має володіти незалежною думкою, особистими роздумами та судженнями, які б відповідали вимогам компетентносних реалій. Це питання можна вирішити в процесі освоєння навчальних предметів, які б відповідали вимогам нових Державних стандартів з творчим використанням проектних технологій. З плином часу, впровадженням новітніх технологій, ми рухаємось вперед, а разом з нами – і наші вихованці. Якими є сучасні діти? Це діти, які вимагають від нас нового, ще невідомого їм темпу розвитку. Звісно все нове повинно на чомусь базуватися. Ми дотримуємось класно – урочної системи, яку започаткував Я. А. Коменський, а от якою вона має бути сьогодні, що ми маємо на самому уроці – це свого роду мистецтво.
Отже, ми є митцями своєї справи. Враховуючи вимоги часу, зміни в освіті, її модернізації, я продовжую вчитися, поповнювати професійно – фахові знання і вміння. Адже треба володіти неабиякою майстерністю, щоб при сучасному розвитку суспільства його технологізації діти хотіли вчитися, знали і вміли застосовувати свої знання, щоб ці знання були глибокими і якісними. Я завжди пам’ятаю про те, що вчитель - то є новатор, для якого важливим є професійний розвиток і подальше його вдосконалення, організаційна та педагогічна культура, особистісні якості, цінності та педагогічна компетентність, які намагаюся впродовж всієї своєї педагогічної діяльності удосконалювати, поповнювати новизною, використовувати інноваційні технології.
Ми, вчителі, виконуємо державне замовлення: застосовані нами освітні технології повинні відіграти ведучу роль у формуванні творчої особистості, готової до інтеграції в демократичне суспільство. І моя роль, роль учителя – значна: я маю бути людиною, «яка вирощує дві думки там, де раніше росла одна» (Е. Хаббард). Мене давно приваблює проектна технологія. Я думаю, що найбільш доречними питаннями у цій роботі, є не лише постійний науковий пошук інформації та координація цього процесу, а й можливість більш детально дізнатись про психофізичні й розумові здібності учнів, їхні можливості, працездатності, ерудиція, уподобання, вміння досягати бажаного, їх креативність та толерантність під час роботи над проектом.
Причиною свого інтересу до проектної технології я вбачаю в наступному:
- По–перше, працювати цікаво як вчителю, так і учням;
-По–друге, обдаровані, талановиті діти потребують особливих моделей взаємодії з оточуючим світом, в яких би враховувались саме ті особливості пізнавальних потреб, мислення, якими володіє людина. Учні з великим інтересом включаються в проектну діяльність, тому що це їм цікаво. Ця робота від початку й до кінця, від визначення мети, способу її виконання до презентації результату – захоплює їх розум, їх здібності, почуття.
Вони «пережили гордість від свідомості того, що труднощі були подолані» (В. Сухомлинський). Застосування проектної технології як на уроках, так і в позакласній роботі є важливим засобом сучасної освіти і громадянського виховання, розвитку критичного мислення і творчих здібностей дитини. Дана технологія стимулює навчально – пізнавальну активність учнів, сприяє створенню плідного освітнього середовища й утвердження системного характеру навчання та самонавчання. Вона відповідає вимогам Національної доктрини розвитку освіти щодо переходу до нового типу гуманістично – інноваційної освіти, коли увага переноситься на процес набуття школярами знань, умінь, навичок, життєвого досвіду, таких необхідних компетенцій.

      Пошуки, аргументація допомагають компонувати і застосовувати нові знання та інформацію з різноманітних джерел, використовуючи сучасні технології для виконання конкретних завдань. А це розвиває критичне мислення й прагнення до саморозвитку та творчості. Однією з головних ознак проектної діяльності є нетрадиційні функції учасників навчально – виховного процесу. Отже, вчитель виступає координатором, консультантом, носієм інформації, а учень – активним розробником та виконавцем проекту.  

      Пріоритетними напрямками в своїй навчально-виховної діяльності вважаю: · Удосконалення навчально-виховного процесу;

· Спрямованість на реалізацію принципів індивідуалізації та особистісної орієнтованості;

 · Активізацію діяльності учнів на уроці;

· Підвищення інтересу учнів до матеріалу;

● Прищеплення любові до навчання, бажання вчитися, бути в постійному науково – творчому пошуку;

· Зміцнення і поглиблення знань, розширення світогляду, виховання естетичних смаків у школярів;

· Стимулювання інтересів учнів до певних проблем, практичного застосування надбаних знань;

· Вирішення проблеми застосування знань у практичній діяльності;

· Всебічний розвиток кожного школяра;

· Реалізацію принципу доступності у навчанні, проблемності зв’язку з життям, раціонального використання часу;

· Розвиток навичок колективної, самостійної роботи та роботи в парах, групах, індивідуально.

· Розвиток пізнавальних навичок учнів;

· Формування вміння самостійно конструювати свої знання;

· Формування вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;

· Активний розвиток критичного мислення, сфери комунікації.

    Перед плануванням проекту з’ясовую для себе такі запитання:

1. Для чого створюється цей проект?

 2.Яким буде результат? Як це буде використовуватись у подальшій роботі?

 3. Чи зрозумілою буде для учнів висунута проблема та чи зацікавить вона дітей 4. Яким має бути проект для того, щоб відповідати програмовим вимогам?

5. Якою мірою кожен з учасників зможе втілити задум проекту?

6. Які знання й уміння потрібні учням для роботи над проектом та якими новими знаннями й уміннями вони оволодіють у процесі діяльності?

7. Що необхідно підготувати до початку роботи над проектом?

    Робота над будь – яким проектом трудомістка. Вона потребує культури спілкування, високого рівня організованості під час праці.  Проекти, які я проводила на рівні класу, за тривалістю проведення часу були середньої тривалості, носили інформаційно – пошуковий, дослідницько – пошуковий, прикладний та ігровий характер діяльності. Перевагою проектної діяльності я домоглась того, що учні розкрили свої творчі здібності.

    Думаю, що отримані знання під час роботи над проектом школярі вміло застосують у різних життєвих ситуаціях. На мою думку, уроки – проекти дозволяють не тільки розширити мету і завдання уроків, а й дають можливість зняти зайве перевантаження з учнів  та не викликають напруження розумових процесів дітей. А тому проекти можна вважати технологією, яка зберігає здоров’я дитини.

    Проектні роботи вимагають попередньої підготовки, тому завдання до них я визначаю заздалегідь. Їх діти виконують на  уроках і самостійно вдома. Це і складання віршів, малювання побаченого, складання ребусів, кросвордів, колажів,  читання художніх творів.  Під час уроку – проекту діти захищають свої роботи.

     Таким чином, навчальний проект з точки зору учня – це можливість робити щось цікаве самостійно, у групі, максимально використовуючи свої можливості. Ця діяльність дозволяє кожному проявити себе, випробовувати свої сили, поповнити свої знання і публічно демонструвати досягнуті результати. Вся моя робота спрямована на розв’язання поставленої проблеми, а результат цієї роботи – знайдений спосіб вирішення проблеми – носить практичний характер, має важливе прикладне значення і, що дуже важливо, цікавий і значущий для самих відкривачів.

    Учні  бачать, що продуктом проекту можуть бути випущені плакати, картки, індивідуальні розповіді, модульні таблиці, ілюстрації, малюнки з підписами. Та найважливіше, що це дитячі роботи. Яка ж нагорода очікувала мене в кінці кожного проекту?! Дитячі очі, допитливі, цікаві, добрі, люблячі.

   Навчальний проект з моєї точки зору – це різновид творчої роботи, де учень виступає її активним учасником. Тому в основі цього методу лежить не інформаційний підхід, зорієнтований на розвиток пам’яті учнів, а діяльнісний, спрямований на формування комплексу різноманітних вмінь та навичок, необхідних передусім для дослідницької діяльності.

   Завдяки впровадженню в практику своєї роботи проектної технології я побачила перші результати:

● високий рівень позитивного ставлення дітей до школи;

● висока навчальна активність учнів;

 ● зацікавленість у кінцевому результаті праці;

● бажання приймати участь у конкурсах з різних предметів.

   Хочеться відзначити, що не можна не погодитися з думкою вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів, «що технологія проектів на сьогодні – одна з найбільш розповсюджених видів дослідницької роботи школярів. Вона не має витісняти класно – урочну систему і стати панацеєю, її варто використовувати як доповнення до інших видів прямого чи непрямого навчання.

    На мою думку, робота над проектами, як один із видів інноваційної педагогічної діяльності, дає змогу не тільки робити навчально – пізнавальний процес привабливішим, а й виконувати високу освітню місію. Я завжди пам’ятаю, що кожна дитина – особистість, яка прийшла до школи, щоб збагачувати і розвивати свої розумові сили і здібності. Тому й ставлю собі за мету – підготувати дитину не до наступного уроку, а до самостійного життя, тобто виявити творчий потенціал учнів, створити умови для розвитку творчої особистості, яка вміє формувати власну думку, розв’язувати проблему, здатна займатися власною освітою. Я дуже хочу, що життя дітей було щасливим і радісним.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.