Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

Дата: 29 листопада 2020 о 14:58, Оновлено 2 грудня 2020 о 21:45
Автор: Кулиба Л. Р.

Критерії  оцінювання

здобувачів освіти

Критерії, правила і процедури оцінювання учнів у Вельбівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів визначаються на основі положень відповідних наказів МОН України щодо оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти

Початкова школа

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 1-3 класів НУШ

Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у першому класі носить формувальний характер, здійснюється вербально, на суб’єкт- суб’єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю та самооцінювання на основі наказу МОН України від 20.08.2018  924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»).

Метою оцінювання учня в першому класі є:

• формування впевненості в собі, в своїх можливостях;
  • відзначення будь-якого успіху;
  • акцентування уваги на сильних сторонах, а не на помилках;
  • діагностування досягнення на кожному з етапів навчання;
  • адаптування освітнього процесу до здатностей дитини;
  • запобігання виробленню страху помилки;
  • виявлення проблем і вчасне запобігання їх нашаруванню;
  • стимулювання бажання вчитися та прагнути максимально можливих результатів.

Навчальні досягнення учнів другого класу підлягають формувальному і

підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Оцінювання

результатів навчання учнів  здійснюється вербально (відповідно до

наказу МОН України від 27.08.2019 № 1154 «Про затвердження методичних      рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу»).

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 4 класу

Оцінювання навчальних досягнень учнів 4 класу здійснюється  відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013  1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» зі змінами (наказ МОН від 19.08.2016 №1009 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222").

Оцінювання вербальне з предметів інваріантної складової:

«Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання»;

з усіх предметів варіативної складової.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-бальною шкалою:

з предметів інваріантної складової освітніх галузей: «Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)», «Математика», «Природознавство» (Додаток до наказу  МОН України від 19.08.2016    №1009  "Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних  досягнень учнів початкової школи").

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 5-11 класів

Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи (5-9 класи) здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»).

Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).

Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи (10-11 класи) здійснюється за 12-бальною системою(шкалою), відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

Оцінювання навчальних досягнень і атестація здобувачів освіти за індивідуальною формою (педагогічний патронаж осіб з особливими освітніми потребами) здійснюється відповідно до законодавства у сфері загальної середньої освіти та особливостей, визначених Положенням щодо індивідуальної форми навчання.

З метою неперервного відстеження результатів освіти, їх прогнозування та коригування можуть проводитися моніторингові дослідження навчальних досягнень на національному, обласному, районному, шкільному рівнях, а також на рівні окремих класів.