День Державного прапора України
День Державного прапора відзначають в Україні щороку 23 серпня.
Раніше цей день відзначали тільки в Києві 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. Українці не були впевнені, що Декларація про державний суверенітет буде ухвалено, але 16 липня 1990 року це сталося. На честь історичної події вже 24 липня того ж року над Києвом вперше за 70 років було піднято український прапор, який наразі зберігається в Національному музеї історії України.
З 2009 року офіційна церемонія підняття прапора святкується 23 серпня по всій Україні.
Історія нинішнього синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть.
Синій колір на прапорі Україна означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.
(Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: «хох» - синій, блакитний, небесний, «улу» (юлу) - жовтий.)
Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Його еволюція у своєрідний спосіб відображає багатовікові процеси розвитку, становлення та життєдіяльності державних утворень.
Сьогодні від кожного з нас залежить, щоб це визнання тільки зміцнювалося, адже це визначає авторитет нашої країни, авторитет державної символіки.
Бажаємо всім миру, щастя, благополуччя, успіхів ! Всім нам бути гідними пам'яті наших попередників, які працею, здоров'ям, а деколи і своїм життям створювали славу і велич Державного прапора країни!
Зі святом вас! З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА!