Декілька порад для того, щоб ваша дитина успішно склала ЗНО.
1. Перестаньте тиснути на дітей!
“Головна проблема – тиск з боку батьків і вчителів. Важливо зрозуміти, що тиск і залякування дітей в період підготовки і здачі – не кращі інструменти. ЗНО.
2. Не вбивайте самооцінку дитини.
Часто діти переживають не стільки за невдачу на ЗНО, скільки за реакцію батьків. І дитина відчуває не тільки власні переживання, але й батьківські. Але оцінки ні в якому разі не повинні стати "мірилом" особистості:
“Так вже заведено, що в школі оцінка безпосередньо пов'язана з самооцінкою. Це природно, що батьки хвилюються, але найголовніше, що вони можуть дати – відчуття підтримки і впевненості, що за дитиною впевнено стоять батьки. Дайте собі відповіді на питання – що трапиться, якщо дитина набере недостатню кількість балів або не здасть іспит? В крайньому випадку – піде вчитися на контракт, здасть ЗНО в наступному році, піде працювати або – буде вчитися дистанційно. Ви повинні зрозуміти, що завжди є рішення, але немає приводу тиснути на самооцінку дитини лише через оцінки."
3. Важлива ретельна підготовка.
І хоча експерти кажуть про те, що не варто замикати дитину в чотирьох стінах (мовляв, щоб тільки готувався до іспитів), але і сходяться на думці, що найкращий спосіб впоратися з хвилюванням – впевненість в своїх знаннях.
“Важливо, щоб учні не сприймали авторів ЗНО, як монстрів. І автори, і експерти дотримуються правил: якщо вони пишуть питання, то попередньо перевіряють чи є відповідь на нього у підручнику. Також перевіряється, щоб не було двозначних відповідей або щоб питання не збивало дітей з пантелику".
Раджу прислухатися усім до цих порад, а цьогорічним абітурієнтам успішно скласти ЗНО!