Музей "Берегиня"
Значення краєзнавчої роботи в школі не тільки в тому, що вона сприяє всебічному вивченню природно-економічних та соціально-історичних умов розвитку рідного краю, а й у тому, що дає вчителю можливість вивчити психолого-педагогічні особливості учнів, виявити їхні інтереси. Участь у суспільно-корисній роботі, виконання індивідуальних завдань краєзнавчого змісту формує в школярів пізнавальний інтерес до краєзнавчих знань, а через них до історії, народознавства, географії.
Музей відкриває великі можливості для організації самостійної творчої роботи учнів. Він є однією з форм розвитку
творчої самодіяльності і громадської активності учнів у процесі збирання, дослідження, обробки, оформлення і пропаганди матеріалів з історії природи і суспільства, які мають виховну і науково-пізнавальну цінність.
Музей сприяє формуванню в учнів патріотизму, розширенню їхнього світогляду і вихованню пізнавальних інтересів
і здібностей, розвитку суспільно-політичної активності, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи, удосконаленню навчально-виховного процесу. Він є базою для здійснення краєзнавчого принципу в навчанні та вихованні школярів.
Саме над такими питання постійно працюють педагоги школи. Вчитель історії Федюк Людмила Анатоліївна є активним творцем нашого музею, постійно працює у тандемі із педагогом-організатором Фурманчук Людмилою Іванівною над наповненням музею. Також Людмила Анатоліївна працювала з учнями, що цікавились історією села, та допомагала їм із написанням творчих робіт до МАН. Також у музеї проводяться екскурсії, виховні години, години спілкування.
І музей справді багатий на цікаві раритетні речі, як от , наприклад, документи про освіту, підручники з 1956 років, музичні інструменти, свідоцтва про народження , а найцікавішим експонатом , на мою думку, є так званий "Документ обліку гуртка з ліквідації безграмотності" (1931 року).
Ну і , звичайно, цікаві експозиції з краєзнавства: їх просто не порахувати: вишиванки, рушники, знаряддя ремесел, "бездротові " праски, верстат для сукання ниток, коромисла тощо.
Шкільний краєзнавчий музей має великий потенціал у підготовці та проведенні уроків географії, історії рідного краю, історії школи, народознавства, української літератури рідного краю.