ЗАХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ НА ВОДІ
Безпека дітей на воді досягається правильним вибором і обладнанням місць купання, чіткою організацією купання, систематичним проведенням роз'яснювальної роботи серед населення про правила поведінки на воді і дотримання попереджувальних заходів.
У дитячих оздоровчих установах, розташованих на берегах водойм чи поблизу них, місце для купання вибирається, по змозі, біля похилого піщаного берега, не ближче як за 500 м від причалів, пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд. Швидкість течії не повинна перевищувати 0,2 м/сек.
На пляжах дитячих оздоровчих закладів місця купання мають бути позначені поплавковою огорожею або парканом, ділянки пляжу, акваторії для купання та навчання плавання дітей до 9 років повинні мати глибини не більше, ніж до рівня грудей дитини, середньої на зріст у певній групі.
Територія пляжу повинна бути обладнана, мати кабіни для переодягання, тіньові тенти, душові та інше обладнання.
У місці купання не повинно бути виходу ґрунтових вод із низькою температурою, джерел забруднення води, вирів.
На території пляжу дитячого закладу обладнуються стенди із матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді, вивішені "Правила купання", установлений стенд із даними про температуру повітря і води, силу і напрям вітру.
На території дитячого оздоровчого закладу повинен бути медичний пункт.
Відкриття пляжу дитячого оздоровчого закладу дозволяється після перевірки його спеціальною комісією, яка створюється рішенням місцевої державної адміністрації з участю регіонального інспектора ДПРСВО.
Кожний табір або інші дитячі заклади, що розміщені біля водойм, обов'язково повинні мати відомчий сезонний рятувальний пост, який виставляється тією організацією, у віданні якої знаходиться дана оздоровча установа.
Відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на дорослого підготовленого керівника групи дітей.
Купання дітей дозволяється тільки групами не більше 12 осіб. За тими дітьми, які купаються, повинно вестись безперервне спостереження черговими вихователями та інструкторами.
Купання дітей, які не вміють плавати, необхідно проводити окремо від інших дітей. Купання таких дітей організовує і контролює керівник оздоровчого закладу.
Перед початком купання дітей проводиться така підготовка пляжу:
перевірка дна акваторії пляжу;
межі пляжу, відведеного для купання групи дітей, позначаються вздовж берегової лінії прапорцями або віхами;
на щитах вивішуються рятувальні круги, плавучі кінці із плавучими кулями та інший рятувальний інвентар.
Після завершення цих заходів групи відводяться на свої ділянки купання, де кожна група інструктується із правил поведінки на воді.
Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено.
Дітям, які купаються, заборонено пірнати із перил, запливати за знаки лінії запливу, допускати безглузді витівки, подавати сигнали про необхідність допомоги заради жарту.
Під час купання дітей на території дитячого пляжу забороняється:
купання і присутність сторонніх осіб;
катання на човнах і катерах;
ігри та розваги на воді.
Для купання дітей під час походів, прогулянок, екскурсій вибирається неглибоке місце з пологим дном, яке не має гострих каменів, водоростей, мулу. Обстеження місця проводиться дорослими, які вміють добре плавати і пірнати, добре знають прийоми рятування та надання першої медичної допомоги потерпілим на воді.
Межі купання позначаються буйками, жердинами тощо.
Купання проводиться під контролем дорослих при додержанні всіх заходів безпеки.
Купання дітей, які не вміють плавати, під час походів забороняється.
Після закінчення купального добового терміну адміністрація дитячої установи зобов'язана виділяти патруль (відповідального чергового) для обходу берега водойми та вести контроль кількості дітей в групах.
Катання дітей на гребних човнах, катерах (моторних човнах) проводиться тільки під керівництвом дорослих. Діти і дорослі повинні бути одягнені в індивідуальні рятувальні засоби (жилет, пояс). ДО керування човном, катером допускаються особи, які мають свідоцтво на право керування плавзасобом.
При катанні дітей на човнах забороняється:
перевантажувати човен (катер) ;
користуватись човном дітям до 16 років без супроводу дорослих;
стрибати у воду і купатися із човна (катера);
сидіти на бортах, розгойдувати човен, переходити із місця на місце чи переходити (пересідати) на інший човен (катер).
Заступник директора з навчально-виховної роботи: Буйністрович О.Ю