Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Тиждень української мови та літератури

Дата: 22 березня 2021 о 10:47
230 переглядів

Відповідно до річного плану роботи  Вельбівненської загальноосвітньої школи І-ІІІступенів з метою вияву рівня ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу, підвищення інтересу до вивчення української мови та літератури у школі з 14 по 18 березня 2021 року був проведений Тиждень української мови та літератури.

Метою всіх проведених заходів було:

-донести до учнів красу і багатство української мови;

-формувати відчуття краси рідної мови;

-розвивати мовленнєві , акторські, пошукові здібності учнів;

-збагачувати словниковий запас;

-виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя;

- виховувати цікавість до читання художніх книг.

        Найголовніші завдання предметного тижня:

-Стимулювати креативність учнів у процесі навчання;

-Сприяти громадській, організаційно-мистецькій діяльності дітей.

 

Усі заходи Тижня проводилися згідно попередньо складеного плану, який враховував не тільки можливості карантинного періоду життя школи, але й побажання учнів.

    Традиційно здобувачі освіти пов’язують  березень зі Шевченківськими святами. Учні нашої школи активно включилися у змагання читців Шевченкового слова, самостійно  добирали поетичні твори, формували образи, у яких виступали. Конкурс підтвердив надзвичайну виконавську майстерність учениці 10 класу Уляни Бабак (номінація «Старша школа») та відкрив нову зірочку  Васильчук Вікторію,ученицю 5 класу(номінація «Середня школа»).

У рамках Тижня вчителі-філологи на уроках української мови та літератури вводили інформаційні хвилинки «Мова і писемність у цікавих фактах», «Цікаві розмови про частини мови», проводили з учнями вікторини та конкурси, спонукали  дітей до пошукової роботи  та самостійного створення повідомлень,вікторин та тестів.      Активно  переглядаючи мультимедійні презентації «Унікальність української мови», «Тернистий шлях української мови», діти вчилися ставити питання про минуле українського народу, а значить, замислювалися і робили висновки про необхідність зберігати культурні досягнення.

Цьому сприяв також і флешмоб  «Я розмовляю українською, тому що…». Найактивнішу участь у ньому взяли участь учні 11,7,6,8 класів, багатьох ця фраза змусила замислитися над ,здавалося б, зрозумілим і природнім питанням.

Учні середньої ланки  залюбки включилися у виготовлення лепбуків «Мова – душа народу», найкраще це вдалося  шестикласникам: Мартинюк В., Матвійчук М.,Мартинюк М., Романюк О., Тарасюк В., Кащину Б. та семикласникам: Степанюк І., Калабській І., Кирилюк І.,Кохановській М., Кравчук Н.

Одинадцятикласники  обговорювали прочитане,  робили своєрідну рекламу книги,  брали участь у мовно-літературних вікторинах. Восьмий клас провів філологічний КВК,  яким  вдалося охопити  всіх учнів класу. Найактивніше боролися за честь команди Кулиба І., Душнюк Н., Зіновкіна Н.,Васильчук В.,Бабак О. Титул «Королева КВК» було присвоєно Ірині Кулибі.

З цікавістю та завзяттям брали участь у мовно-літературних змаганнях і учні  10 класу  Мамай О.,Кулиба В.,Козуб С.,  семикласники Степанюк І., Калабська О., Кохановська М., Кравчук Н., Куян П., Муштук В., Бортник Л., п’ятикласники  Васильчук В.. Калабська А.,Делегей А., Головко А.,Соловій Ю.

  Громадськість відзначала ювілей Лесі Українки, відрадно, що до цієї дати учні 5 класу підготували міні-проекти про поетесу,охоче виступили з ними перед однокласниками. Найкреативніше поставилися до виконання завдань Ковба М.,Калабська А.,Васильчук В.

   Учасники гуртка «У світ фразеологізмів» підготували невелику інсценівку за мотивами драми Олександра Олеся «Микита Кожум’яка». Чудові акторські здібності продемонстрували Калабська А., Перепелиця М., Головко А. та ін.

    Учні 5-11 класів  включилися у конкурси онлайн, присвячені пам’ятним датам Лесі Українки, Т.Шевченка, традиціям проведення зимових народних українських свят. Учителями видрукувано і урочисто вручено їм відповідні дипломи та сертифікати.

Учасники інсценізації драми О.Олеся «Микита-Кожум’яка» п’ятикласники: Груша Вікторія(дівчина), Головко Артем (посланець від Змія), Калабська Анна(княгиня), Матвійчук Анастасія(князівна), Перепелиця Микола(князь), Ковба Микола(джура), Сліпченко Аліна(дівчина).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.