28 листопада 2018 року у Вельбівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум «Нова українська школа: інтегроване навчання. Адаптація учнів до 1–го класу. Шляхи корекції», який організувала і провела заступник директора з навчально-виховної робот
У вступному слові Ольга Юріївна зокрема зазначила, що головна мета НУШ – це створення школи, яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати ці знання у житті. У такій школі мають прислухатися до думки учнів, вчити їх креативно й критично мислити. Важливо, аби основна увага спрямовувалася не на запам’ятовування, а на розвиток компетентностей.
Надалі відбувся круглий стіл, під час якого директор школи Остапович Степан Михайлович зосередив увагу на ключових орієнтирах «Нової української школи». Як відомо, з 1 вересня 2018 року в Україні стартувала повномасштабна реформа загальної середньої освіти. Учні перших класів почали навчатися за новим Стандартом початкової освіти. Він визначає, що саме мають знати й уміти учні після закінчення певного циклу навчання, окреслює ідейні засади і принципи навчального процесу, логіку його організації. До найголовніших завдань інноваційних перетворень слід віднести такі:
• зміна стереотипів педагогічної діяльності;
• максимальне ознайомлення учителів з новими технологіями;
• зацікавлення учителів можливостями впровадження нових технологій;
• створення сприятливого клімату для вчителя, який експериментує.
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Буйністрович Ольга Юріївна презентувала інтегроване навчання як засіб гармонійного розвитку дитини. Основною новацією початкової школи є інтегративний підхід, у процесі якого навчальний матеріал інтегрується у зміст споріднених предметів (на прикладі одного об’єкту чи явища дається поняття з різних навчальних предметів).
Під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Водночас інтеграція навчального матеріалу є одним із способів пристосування дитини до шкільного життя. Під час семінару вчителі школи обмінялися дидактико-методичними міркуваннями щодо відвіданих уроків, зосередивши увагу на творчому аспекті інтеграції учнів школи. Вчитель початкових класів цієї школи Душнюк Лілія Дмитрівна поділилися враженнями від проведених уроків та власним досвідом запровадження елементів НУШ.